SGB Bank

SGB Ultrabiel 2017

GBS Bank w Strzelinie oraz SGB Bank w Poznaniu już po raz drugi zostali sponsorami generalnymi maratonu narciarskiego SGB Ultrabiel. Zawody sportowe zostały zorganizowane 11 marca. W związku z brakiem śniegu w dolnych partiach Gór Bialskich bieg został przeniesiony na trasy położone wyżej - po stronie czeskiej (na wysokość ok. 1000 m). Ponad 270 amatorów narciarstwa biegowego zmierzyło się na trzech różnych dystansach, w tym najdłuższym 60 km. Wszystkie biegi odbyły się na pętli o długości 15 km (uczestnicy pokonywali pętlę 4 razy, 2 razy lub 1 raz). Najlepsi na trasie w kategoriach - mężczyźni, kobiety byli kolejno Bogusław Gracz (3:09:47) i Emila Romanowicz (3:50:22) na dystansie 60 km, Piotr Michałek (1:31:00) i Jolana Benešová (2:03:31) na dystansie 30 km, Jan Łacek (00:48:26) i Weronika Jarecka (1:02:23) na dystansie 15 km.

Zawody zostały przygotowane z największą starannością - dobrze przygotowane trasy, baza startowa, a także obsługa to zasługa sponsorów i organizatorów. Najlepszą oceną zawodów są uśmiechnięte twarze zawodników i kibiców.